Objavljeno 07.04.2016

Poseta dr Berislava Vekića državnog sekretara Bolnici Pirot

Velika akcija uredjenja zdravstvenih ustanova, o kojoj je u poslednje vreme često govorio premijer Aleksandar Vučić, u toku je i u pirotskim zdravstvenim ustanovama. Ovih dana, renoviran  je  deo Službe psihijatrije u Opštoj bolnici Pirot.

Adaptirane prostorije obišli su i svečano otvorili  ,  državni sekretar Ministarstva zdravlja prof. dr Berislav Vekić i šef kabineta ministra Nikola Pandrc u pratnji Dr Gorana Petrovića direktora Opšte bolnice, Milana Jovanovića direktora Republičkog fonda za zdravstveno osiguranje Filijala Pirot i dr Nebojše Jovanovića, načelnik Odeljenja  ortopedije.

Dr Berislav Vekić , na naše podsećanje,  da je premijer Vučić objavio da će Vlada Srbije, nadležno Ministarstvo zdravlja , pokrenuti široku akciju uredjenja bolničkih  prostora i ambulanti u domovima zdravlja, rekao je da su odvojena značajna sredstva i da je akcija u punom jeku.

Dr Goran Petrović, direktor Opšte Bolnice Pirot zahvalio se Ministarstvu zdravlja i Vladi Srbije na svesrdnoj podršci i finansijskim sredstvima koja su omogućila da Bolnica napreduje.

I na kraju smo državnom sekretaru postavili još jedno pitanje. Značajno za Pirot i Piroćance. Magnetna rezonanca!!!