Objavljeno 01.02.2016

Memorandum sa lekarskom komorom Srbije, ojačava organizaciju zdravstvene zaštite u našoj Bolnici

U Amfiteatru  Gradske bolnice  Dr Vesna Jovanovic direktorka Lekarske komore Srbije i Dr Goran Petrović, direktor Gradske bolnice Pirot, potpisali su  Memorandum o saradnji . Ovom svečanom činu prisustvovali su načelnici odeljenja pirotske Bolnice.

Svečanom činu prethodili su razgovori predsednice Lekarske komore sa načelnicima. Otvarajući ovaj skup   Dr Goran Petrović, Dr Vesna Jovanović i Dr Ivan Ilić, kao delegat u Skupštini lekarske komore, složili su se  da ova institucija treba da bude ozbiljan partner Vladi Srbije, utoliko pre što u zdravstvu postoji mnogo detalja koji utiču na funkcionisanje.  Veoma često, stekao se utisak  i kasnije iz razgovora,  da nekim  odredbama nisu zadovoljni zdravstveni radnici, a da pritužbe ,naravno imaju i pacijenti.

Ovaj svečani skup potpisivanja Memoranduma, iskorišćen je za  razgovor načelnika odeljenja  sa predsednicom  Dr Vesnom Jovanović i Dr Goranom Petrovićem, direktorom Gradske Bolnice. Izdvojili smo nekoliko pitanja koje je postavio Dr Haviža Lilić.

Najpre je na neka od pitanja odgovorila Dr Vesna Jovanović, naglasivši da neke od pomenutih problema tek treba rešavati u pregovorima sa nadležnim Ministarstvom.

Dr Goran Petrović , direktor Bolnice, objašnjavajući, pred ostalog,  nove odredbe o dežurstvima i naknadama ,  temi koja je u poslednje vreme izazvala posebne reakcije, rekao je da je menadžment Bolnice u ovom, kao i u svim ostalim slučajevima,  postupao po nalogu Ministarstva.

Na ovom skupu čule su se i brojne informacije , ali i pitanja lekara o specijalizacijama , sertifikaciji , radnom vremenu… Očigledno da će u narednom periodu Lekarska komora Srbije imati dosta posla u pregovorima sa Vladom Srbije. Pomenuti su, naravno i pacijenti i njihova prava , ponašanje lekara…

O nekim od ovih tema ,  eksluzivno,  razgovarali  smo   na kraju, sa Dr vesnom Jovanović, direktorkom lekarske komore Srbije.